Kezdőlap
Pályázatok
Home.Iskolánkról.Pedagógusaink.Diákok.Faliújság.Pályázatok.
A KLIK Újfehértói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Vasvári Pál Tagintézménye
OLVASÁS-NÉPSZERŰSÍTÉSI PROGRAMSOR MEGVALÓSÍTÁSÁRA, OLVASÓVÁ NEVELÉS A 2014/2015. TANÉVBEN” pályázati cél megvalósítására 200.000 Ft összegű vissza nem térítendő támogatást nyert a NEMZETI KULTÚRÁLIS ALAP SZÉPIRODALOM ÉS ISMERETTERJESZTÉS Kollégiumának döntése alapján.

A város legjobb vers- és prózamondói

A Vasvári-hét keretében 2015. március 16-án és 17-én rendeztük meg tagintézményünkben a SZAVALÓVERSENYT és a VERS- ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENYT. A város általános iskolás diákjai közül ebben az évben is sokan fogadták el a meghívásunkat, és vállalkoztak magyar írók és költők műveinek színvonalas bemutatására, a magyar költészet és széppróza gyöngyszemeinek tolmácsolására. A nagy klasszikusok mellett Janikovszky Éva, Fehér Ferenc, Nógrádi Gábor, Lackfi János sorai is életre keltek – hogy csak néhány nevet említsek – a tehetséges tanulók előadásában. A lenyűgöző produkciókat minden korcsoportban háromtagú zsűri értékelte. A Nemzeti Kulturális Alap jóvoltából a gyerekek az oklevél és emléklap mellett értékes könyvjutalomban is részesültek.
Az „OLVASÓVÁ NEVELÉS” jegyében meghirdetett rendezvénysorozat két napján a következő eredmények születtek:
VÁROSI SZAVALÓVERSENY
1. osztályosok:
I. Szabó Réka Fruzsina (Vasvári Pál Tagintézmény); felkészítő tanára Somné Nagy Ilona
II. Ötvös Lara (Újfehértói Görögkatolikus Általános Iskola); felkészítő tanára Káposznyákné Papp      Ibolya
III. Aranyos Sebestyén (Erkel Ferenc Tagintézmény); felkészítő tanára Horváth Márta
Különdíj: Janik Hanna (Erkel Ferenc Tagintézmény); felkészítő tanára Horváth Márta
2. osztályosok:
I. Patai Ádám (Újfehértói Református Általános Iskola); felkészítő tanára Jakab Józsefné
II. Kerékgyártó Tamás (Újfehértói Református Általános Iskola); felkészítő tanára Jakab Józsefné
III. Veres Boglár (Újfehértói Görögkatolikus Általános Iskola); felkészítő tanára Csukrán Zsoltné
Különdíj: Klokk Tímea Magdolna (Újfehértói Református Általános Iskola); felkészítő tanára Jakab Józsefné
3. osztályosok:
I. Istenes Márk (Erkel Ferenc Tagintézmény); felkészítő tanára Miszkujné Kiss Ilona
II. Gerliczki Dorina (Újfehértói Görögkatolikus Általános Iskola); felkészítő tanára Petrusné Gergely Éva
     Szilágyi Máté (Újfehértói Görögkatolikus Általános Iskola); felkészítő tanára Petrusné Gergely Éva
III. Horváth Bence János (Vasvári Pál Tagintézmény); felkészítő tanára Simonné Békési Lilla
      Zámbó Róbert (Erkel Ferenc Tagintézmény); felkészítő tanára Miszkujné Kiss Ilona
4. évfolyam:
I. Nyilas Máté (Újfehértói Görögkatolikus Általános Iskola); felkészítő tanára Dr.Szilassyné Mészáros Mária
II. Szabó Ádám (Újfehértói Református Általános Iskola); felkészítő tanára Urbanek Ferencné
III. Gulyás Luca (Újfehértói Görögkatolikus Általános Iskola); felkészítő tanára Dr. Szilassyné Mészáros Mária
      Titkó Edina (Újfehértói Református Általános Iskola); felkészítő tanára Urbanek Ferencné

VÁROSI VERS- ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY
I. korcsoport, vers kategória
I. Felföldi Flóra (Újfehértói Görögkatolikus Általános Iskola); felkészítő tanára Papp Erzsébet
II. Mikle Virág (Vasvári Pál Tagintézmény); felkészítő tanára Tarcali Gabriella
II. Sipos Karolina (Vasvári Pál Tagintézmény); felkészítő tanára Tarcali Gabriella
III. Fegyver Paula (Újfehértói Görögkatolikus Általános Iskola); felkészítő tanára Papp Erzsébet
I. korcsoport, próza kategória
I. Pásztor József (Vasvári Pál Tagintézmény); felkészítő tanára Tarcali Gabriella
II. Kiss Lizett (Vasvári Pál Tagintézmény); felkészítő tanára Cserbán József
III. Salánki Regina (Újfehértói Református Általános Iskola); felkészítő tanára Varga György Imréné
II. korcsoport, vers kategória
I. Szabó Jázmin (Erkel Ferenc Tagintézmény); felkészítő tanára Szilágyi Ildikó
II. Dénes Dániel (Újfehértói Görögkatolikus Általános Iskola); felkészítő tanára Papp Erzsébet
II. Karsai Zsolt (Vasvári Pál Tagintézmény); felkészítő tanára Cserbán József
III. Pataki Elizabet (Vasvári Pál Tagintézmény); felkészítő tanára Gyetvai Krisztina
Különdíj: Kocsis Boglárka (Vasvári Pál Tagintézmény); felkészítő tanára Cserbán József
Különdíj: Kristóf Dóra (Újfehértói Görögkatolikus Általános Iskola); felkészítő tanára Szabados Erzsébet
II. korcsoport, próza kategória
I. Torma Alexandra (Vasvári Pál Tagintézmény); felkészítő tanára Cserbán József
I. Verdes Nikolett (Vasvári Pál Tagintézmény); felkészítő tanára Cserbán József
Különdíj: Orsó Imre (Vasvári Pál Tagintézmény); felkészítő tanára Cserbán József

Gratulálunk a szép eredményekhez! Legyen az olvasás kaland és szórakozás!
Ezúton szeretnék köszönetet mondani a kedves szülőknek a vendéglátás megszervezésében nyújtott segítségükért.

2015. március 19.
        Tarcali Gabriella